Princíp fungovania

Krása a útulnosť otvoreného krbu bola až doposiaľ spájaná s napojením na komín, s pracným uskladnením dreva, s nutným zbavovaním sa následného popola a s dôsledným čistením komínových častí.

Spoločnosť Biokrby.sk, prináša na trh novú generáciu živého ohňa.

Nepotrebujete komín, drevo, nemáte starosti s dymom, nevznikajú Vám žiadne škodlivé splodiny, nemusíte sa starať o padajúce iskry, sadze, ani o špinu.

Naše krby spaľujú špeciálny bio-alkohol, ktorý je upravený tak, aby horel krásne žltým plameňom bez dymu a škodlivých spalín. Sú určené pre chvíle pohody vo Vašom byte, zimnej záhrade, dome, kancelárii, reštaurácii, alebo na chate. Po vybalení a postavení sú okamžite použiteľné. Stačí len zapáliť krbovým zapaľovačom a môžete vychutnávať otvorený oheň a príjemné teplo. Náš krb Vám teda poskytuje nielen optické potešenie zo živého ohňa, ale Váš domov doslova i preteplí s výkonom cca 3-4 kW čo postačuje na zohriatie jednej miestnosti.

Nemusíte sa obávať splodín z horenia, pretože výsledkom horenia bio-alkoholu je iba CO2 a H2O, čiže kysličník uhličitý a voda, teda to, čo vydychuje človek pri dýchaní. Pre porovnanie – vyprodukované množstvo CO2 je asi také, aké vyprodukujú dva horáky vo Vašom plynovom variči. Pri horení nevzniká žiaden zápach a položením aromatickej misky s vôňou na krb si naviac môžete v byte vytvoriť akúkoľvek vôňu.

Investíciou do nášho krbu si vytvoríte v byte magickú atmosféru a plápolajúce plamienky Vás budú dobíjať energiou.

Krby sa dajú upraviť akoukoľvek RAL farbou v cca 240 odtieňoch (každá z farieb môže byť v matnom alebo lesklom prevedení a v jemnej alebo hrubej štruktúre).

Spotreba bio-alkoholu: 1 liter horí cca 3 – 6 hodín (záleží od typu a nastavenia horáka).

Cena za 1/2 l – 1,67 EUR s DPH, za 1/2 l s lesnou vonou – 2 EUR s DPH. Balenie – v 1,5 l fľašiach, 1 krabica = 6 fliaš á 1,5 l = 9 l.

Pri optimálnom nastavení horáka Vás hodina horenia bude stáť iba 0,48 EUR s DPH.

V súčasnosti máme cez 350 typov krbov. Väčšina z týchto typov sa dá upraviť v 240 farbách RAL za príplatok: (závesné 66 EUR) (voľne stojace 166 EUR). V prípade želania, sme schopní zmeniť rozmery krbu, aby vyhovoval Vašim požiadavkám (20% + pomerove zvacsenie velkosti). Väčšina krbov sa dá dorobiť so sklom za príplatok 166 EUR.

Ak ste nenašli vhodný krb môžeme Vám vyhotoviť krb podľa Vášho nákresu alebo obrázku.

Ak máte svoju predstavu o ideálnom krbe, dohodnite si stretnutie a po zvážení technických možností a funkčnosti krbu Vám vyrobíme krb podľa Vašich predstáv.